01
01
Damara
02
02
(A. Einstein)
03
03
(W. Blake)
04
04
Darčekové poukážky

Podstata a charakteristika

Vytlačiť

 

Pôsobenie zvuku (hĺbková bunková muzikoterapia)  

 

Podstata a charakteristika

 

Východná medicína vníma človeka ako celok tvorený telom, mysľou a dušou. Na základe tohto celistvého (holistického) prístupu vie, že každá ochorenie sa manifestuje vo všetkých troch rovinách a vzniká narušením prúdenia energie (čchi, prána).  Západná medicína rozdelila tento jednoliaty celok na tri samostatné časti a každá z nich je liečená iným odborníkom a iným spôsobom. Máme stále viac nových medicínskych technológií, liečebných postupov a farmaceutických prípravkov, ale bohužiaľ nemáme úmerne tomu menej chorých ľudí a diagnóz. Preto sa stále viac ľudí obracia na pomoc v iných oblastiach (tradičná čínska medicína, akupunktúra, homeopatia...).   

Jednou z možností celistvého prístupu je aj terapia zvukom. Zvuk vzniká ako pohyb častíc vzduchu, ktorý vedie ku kmitaniu pevných telies. Kmity, ktoré tvoria zvuk, sú energiou, ktorá je obsiahnutá všade vo vesmíre, teda aj v nás samotných. Zvuk má obrovskú moc – ako uzdravujúcu, tak aj deštruktívnu. Pôsobí na všetky živé organizmy. Pri terapiách je, samozrejme, využívaná jeho uzdravujúca sila. Na tomto princípe je založená aj  muzikoterapia. Môže byť pasívna – počúvanie hudby, aktívna – aktívne hranie a spev alebo bunková – pôsobenie zvuku a jeho vibrácií na bunky živých organizmov.      Keď liečivé zvukové vlny prenikajú telom (pokiaľ zdroj ich vysielania je blízko tela), dochádza v jeho bunkách k vibrácii, ktorá dokáže navrátiť zdravie, posilniť ho a pomôcť mu stať sa  odolnejším voči chorobám.

A práve na tomto princípe je založená hĺbková  bunková muzikoterapia pomocou ladičiek.  Vychádza z poznania, že každý orgán, bunka, atóm, tkanivo, každá častica nášho tela neustále vysiela duchovné, fyzické, emocionálne a myšlienkové vlny, ktoré môžu mať v závislosti od rôznych faktorov (zdravotný stav, stres, emočné vypätie, pôsobenie okolia...) rôznu frekvenciu. Jej cieľom   je  odstrániť „rozladenie“ organizmu a naladiť ho na správnu frekvenciu a na zdravie. Pôsobenie zvukových vĺn ladičiek je "medicínou" budúcnosti  u liečby najťažších chorôb, vrátane novotvarov (tu sa používa kombinácia tónov, ktoré sa medzi sebou vylučujú). Rozbitie rakovinových buniek pomocou zvuku viď tu:

Terapeutické ladičky sú  kovové vidlice, ktoré sa úderom o  tvrdú gumovú podložku alebo o ruku rozkmitajú a vydávajú príjemné počuteľné chvenie - každá ladička má presne stanovený kmitočet (frekvenciu) a od toho sa odvíjajú jej terapeutické vlastnosti. Pôsobí nie len  vibrácia ladičiek, ktorú pociťujeme na tele, ale aj zvuk, ktorý vydáva. Používajú sa prikladaním na presne určené body, čím sa usmerňuje prúdenie energie v energetických dráhach človeka, alebo bezdotykovým spôsobom, v určitej vzdialenosti nad zvoleným bodom na tele. Keďže zvuková vlna má určitú dĺžku (dosah merateľný v dĺžkových mierach), môže tak ovplyvňovať nie len fyzické ale aj jemnohmotné telo.      

Zvukové vlny ladičky menia magnetické pole organizmu a vzhľadom k ich ohromnej vibračnej sile je možné nimi nahradiť akupunktúrne ihly v akupunktúre, ruky v akupresúre či masáži shiatsu. V tomto prípade hovoríme o fonoréze.

Zvukové vibrácie uvoľňujú stagnovanú energiu v tele, nahromadené negatívne emócie a napätie v organizme, uvoľňujú do tela endorfíny a nalaďujú tak naše telo na proces „samo liečenia“.

Používanie ladičiek je vhodné pre všetky vekové kategórie a je veľmi dobre kombinovateľné s kraniosakrálnou terapiou, masážami, psychoanalýzou, v kozmetike, s  meditáciami, aromaterapiou, kryštáloterapiou, Bachovou kvetovou terapiou a inými energetickými (vibračnými) terapiami.

Je takisto veľmi vhodné pre predčasne narodené bábätká,  osoby s mentálnym a telesným postihnutím a tiež pre veterinárnu prax či domáce použitie u zvierat.   

Po odbornom zaškolení a vysvetlení používania ladičiek si ich môže klient zakúpiť a ďalej pokračovať v terapiách doma.

Základné znalosti som nadobudla u Dr. Barbary Romanowskej. Postupom času som ich však rozšírila o ďalšie poznatky a  predovšetkým o vlastné niekoľkoročné skúsenosti. 

 

 

 

Copyright 2011 Podstata a charakteristika . webmaster: IvkaBan
Free Joomla Theme by Hostgator