01
01
Damara
02
02
(A. Einstein)
03
03
(W. Blake)
04
04
Darčekové poukážky

Blog, rady a postrehy

Vytlačiť

 

Vítam Vás na mojom blogu, kde Vám sprostredkujem svoje postrehy a poznatky, podelím sa s Vami o informácie,
ktoré Vás môžu zaujať a môžu byť pre Vás užitočné :).

 

Prečo liečenie zvukom ?

Liečenie zvukom je vedomé  využívanie energie zvuku na podporu vlastných liečivých síl organizmu a dosiahnutie jeho harmonického stavu na úrovni tela, mysle a duše. Je založené  na predpoklade, že všetko živé (aj neživé) je energia, ktorá sa manifestuje v určitej forme a vibruje v určitých frekvenciách.  čítať viac...

Spojenie energie zvuku, rastlín a kryštálov.

Opäť začnem citátom Alberta Einsteina, ktorý povedal: „Všetko v živote je vibrácia.“  čítať viac...

Ticho.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo znamená ticho? Vieme ešte vôbec byť ticho? Bohužiaľ, čím ďalej, tým menej, ba takmer vôbec. čítať viac...

Strach ako brzda alebo hnacia sila?

Že sme sami strojcom svojho šťastia, že naše myšlienky a pocity vplývajú na naše konanie je dnes už všeobecne známe. Takisto to, že strachy,  vzorce správania a presvedčenia, vžité vďaka prenosu genetických informácií a  bunkovej pamäti, nás priamo ovplyvňujú na úrovni podvedomia. Teoreticky je toto všetko známe, všade sa o tom píše a hovorí, no keď má prísť tzv. "na lámanie chleba" - aplikovať teóriu do praxe, veľa ľudí má strach priznať si, že majú  strach.  čítať viac...


"Alternatívna medicína"

Vďaka vedomému prebúdzaniu ľudstva sa čoraz viac ľudí vracia k prírode, k vnímaniu seba samých, ku konzumácii zdravých potravín, k bylinkám, prírodnej liečbe a prírodným terapiám - teda k tzv. alternatívnej medicíne. Stáva sa nie len doplnkom, ale niekedy aj náhradou medicíny klasickej a to predovšetkým pri tzv. bežných či "civilizačných" ochoreniach. čítať viac...

 

Zvieratá a ladičky.

Zvieratá sú ako malé deti. Na akékoľvek podnety reagujú prirodzene inštinktívne. Platí  to aj pri terapii s ladičkami. Pokiaľ zviera cíti, že daná frekvencia je pre neho prospešná, nechá vás, aby ste mu týmto spôsobom pomohli. Príde k vám a ostane v pôsobnosti danej frekvencie dovtedy, kým, nepocíti, že mu to stačí.  čítať viac...

  


 Prečo liečenie zvukom ?

Liečenie zvukom je vedomé  využívanie energie zvuku na podporu vlastných liečivých síl organizmu a dosiahnutie jeho harmonického stavu na úrovni tela, mysle a duše. Je založené  na predpoklade, že všetko živé (aj neživé) je energia, ktorá sa manifestuje v určitej forme a vibruje v určitých frekvenciách.

Dr. Masaru  Emoto dokázal, že zvuk sa mení molekulárnu štruktúru vody podľa toho, aké energie zvuku voda prijíma. Dôležitejšie však je, že zvuk nám  mení vedomie. Staroveké  civilizácie  používali liečivé energie zvuku a hudby aj k získaniu vyššej úrovne vedomia.  Existuje celý rad techník, ktoré využívajú zvuk, ako nástroj  na zmenu energií. Medzi najbežnejšie patrí spev a počúvanie meditačnej a relaxačnej hudby. Šamanské bubnovanie, hra na tibetské a kryštálové misy a zvuky terapeutických ladičkik už majú svoje špecifické liečebné frekvencie a dokážu nás tiež  naladiť na zmenenú úroveň  vedomia.

Zvuk a hudba sa používajú aj  na pomoc v ťažkých životných situáciách, vrátane zrodenia a smrti. Lekárska komunita tiež používa zvuk a frekvencie  v rôznych situáciách a liečebných postupoch – napr. počas operácie, k rozbitiu žlčových a obličkových kameňov ultrazvukom a pod. Snáď najzaujímavejší je výskum, ktorý dokazuje,  ako  zvuk môže byť použitý k rozpadu rakovinových buniek.

Čo ale málokto vie je, že každý človek, tak ako má svoj dátum narodenia, má aj svoj vlastný osobný tón hlasu. Tento tón má veľkú vypovedaciu  schopnosť o  charakteristike a vlastnostiach daného jedinca.  Cielenou prácou s ním vie človek nie len odstrániť rôzne nepríjemné bolesti a ochorenia v tele, ale tiež zistiť to, prečo sa mu v živote veci dejú, prečo s niekým nevychádza  a s iným áno a ako to napraviť a veľa iného J. Hlas je prirodzený liečivý zvuk, ktorý máme stále so sebou a môžeme ho použiť kedykoľvek a kdekoľvek. Jeho energia hlasu priamo pôsobí na celý energetický systém človeka.

Skrátka, zvuk má svoje čaro a je toho ešte veľmi veľa, čo nevieme, resp. čo sme vývojom a „prepracovaním“ sa do dnešnej „modernej“ doby zabudli. Našťastie to však  opäť objavujeme, pretože zmenou vedomia a chápaním súvislostí si opäť spomíname na to, čo už sme, ako ľudstvo vedeli J.

„Často myslím na hudbu. Žijem svoje sny v hudbe. Vidím svoj život v oblasti hudby. " (Albert Einstein)


 

Spojenie energie zvuku, rastlín a kryštálov.

Opäť začnem citátom Alberta Einsteina, ktorý povedal: „Všetko v živote je vibrácia.“

Celý vesmír -  všetko čo existuje na fyzickej, mentálnej, emocionálnej a duchovnej úrovni je vytvorené na základe vibrácií. Teda nie len to neviditeľné, ale aj všetko to, čo nazývame fyzické a je hmatateľné, teda aj živé organizmy. Áno, aj naše telo je tvorené energiou rovnako ako živočíchy, rastliny či minerály. Navzájom spolu zdieľame priestor na Zemi a navzájom si môžeme svojou energiou pomáhať, stačí ju len správne nasmerovať a použiť.  

Keď  liečivé zvukové vlny  prenikajú telom, dochádza v jeho bunkách k vibrácii, ktorá dokáže navrátiť zdravie a môže zdravé telo posilniť a urobiť ho odolným voči chorobám. Zvukové vlny sa prenášajú pomocou tkaniva, kostí, buniek, pretože voda, ktorá nás tvorí z prevažnej časti, je dokonalým vodičom. A práve tu sa otvára priestor pre kombináciu liečivej energie zvuku, minerálov a rastlín.

Vibrácie terapeutických ladičiek zosilňujú vibrácie rastlín a minerálov, takže ich vzájomné pôsobenie má oveľa väčší a rýchlejší  efekt. Napr. kombinácia citrónového esenciálneho oleja s ladičkou „Cirkulácia“ na podporu lymfy, či vzájomné pôsobenie ladičky „Epifýza“ s ametystom. Možností a kombinácií je veľmi veľa, stačí sa len odovzdať prirodzenej liečivej sile prírody a Univerza.    

 


 

Ticho.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo znamená ticho? Vieme ešte vôbec byť ticho? Bohužiaľ, čím ďalej, tým menej, ba takmer vôbec.

Bola som u kamarátky na chalupe v malej dedinke za Krupinou. Bola  krásna slnečná sobota a celou dedinou  sa rozliehal  zvuk rôznych strojov –  cirkulár, miešačka, kosačka, vŕtačka, traktor a do toho všetkého ešte rádio. Prišli chalupári, ktorým sa po pracovnom týždni  žiadalo zrelaxovať fyzickou prácou a čo to porobiť okolo svojich chalúpok. To je, samozrejme, v poriadku, akurát som si uvedomila, ako hlboko zapustila civilizácia svoje korene. Človek z mesta  síce odíde na dedinu, ale oveľa viac ticha si neužije. Len príde z ruchu do ruchu.

Takže nám ostáva len vedome sa ponoriť na chvíľu do ticha. Vypnúť počítač, televízor, rádio, mobil....a ponoriť sa do seba, do svojho vnútra a vnímať samých seba, svoje pocity, svoje telo. Nechať voľne odplaviť  myšlienky a len jednoducho  byť. Je to jednoduché , nič to nestojí, stačí pár minút denne byť sám so sebou. Dobijeme si baterky, zregenerujeme bunky a hor sa vitálni do práce :).  

 Strach ako brzda alebo hnacia sila?

Že sme sami strojcom svojho šťastia, že naše myšlienky a pocity vplývajú na naše konanie je dnes už všeobecne známe. Takisto to, že strachy,  vzorce správania a presvedčenia, vžité vďaka prenosu genetických informácií a  bunkovej pamäti, nás priamo ovplyvňujú na úrovni podvedomia. Teoreticky je toto všetko známe, všade sa o tom píše a hovorí, no keď má prísť tzv. "na lámanie chleba" - aplikovať teóriu do praxe, veľa ľudí má strach priznať si, že majú  strach.

Tento strach je taký silný, že väčšina ľudí má obavu si ho čo i len pripustiť a prelomiť tak začarovaný kruh svojho prežívania a vziať zodpovednosť za seba samého do vlastných rúk. A to aj napriek tomu, že ich toto prežívanie doviedlo presne tam, kde nechceli byť a núti ich bojovať - proti niekomu, proti niečomu. Žiadny boj však ešte nikto nikdy nevyhral, vytvára len straty. Boj nie je cesta lásky.

Pokiaľ chceme veci zmeniť, musíme ich robiť inak - cez srdce. Ono vie, ono napovie. Strach nám však dáva aj niečo pozitívne - a to sú skúsenosti, ktoré môžeme po uvedomení si podstaty využiť na náš rast. Ponorme sa teda do seba, vstúpme do svojho srdca a povedzme si: "Ďakujem Ti, strach môj, za všetky skúsenosti, ktoré si mi dal. Už Ťa nepotrebujem. Transformujem Ťa na lásku."  A už len pozorujte a vnímajte, čo sa deje :-).


 

"Alternatívna medicína"

Vďaka vedomému prebúdzaniu ľudstva sa čoraz viac ľudí vracia k prírode, k vnímaniu seba samých, ku konzumácii zdravých potravín, k bylinkám, prírodnej liečbe a prírodným terapiám - teda k tzv. alternatívnej medicíne. Stáva sa nie len doplnkom, ale niekedy aj náhradou medicíny klasickej a to predovšetkým pri tzv. bežných či "civilizačných" ochoreniach.

Alternatívna medicína ide ruka v ruke s vývojom ľudstva od pradávna. Je súčasťou všetkých kultúr našej zeme. Každá kultúra mala a má vyvinutý svoj "liečebný systém", ktorý je založený na tom, že všetko so všetkým v našom tele súvisí a to nie len na úrovni fyzickej ale aj na úrovni mysle a duše - tvoríme teda neoddeliteľný celok. Klasická medicína sa vyvinula až v dôsledku vedecko technickej revolúcie.

Slovník cudzích slov definuje slovo "alternatívny" ako zástupný, náhradný, iný, s možnosťou voľby a "alternovať" ako nahradiť, striedať, vystriedať, zaskakovať.

Takže klasická medicína je až tá druhá - náhradná, zástupná. Ktorá z nich je ALTERNATÍVNA?

Je teda označenie alternatívna medicína v tom význame, ako ho chápeme správne? Myslím, že nie. Alternatívna medicína, v tom význame, ako ju chápeme teraz, nie je totiž nič iné, ako vnímanie seba samého, svojich potrieb z hľadiska tela, mysle a duše a nájdenie vhodnej pomoc v prírodných, nie chemických látkach a postupoch. A to nie je medicína ale návrat k svojim koreňom a k samým sebe. To je jej najväčší prínos. 

 


 

 

Zvieratá a ladičky.

Zvieratá sú ako malé deti. Na akékoľvek podnety reagujú prirodzene inštinktívne. Platí  to aj pri terapii s ladičkami. Pokiaľ zviera cíti, že daná frekvencia je pre neho prospešná, nechá vás, aby ste mu týmto spôsobom pomohli. Príde k vám a ostane v pôsobnosti danej frekvencie dovtedy, kým, nepocíti, že mu to stačí. 

Podobe ako ľudia, majú aj zvieratá rôzne povahy. Preto pri prvom oboznamovaní sa s ladičkami postupujte v závislosti od povahy vášho domáceho miláčika. Niektorí sú zvedaví a pribehnú k vám hneď, len čo vytiahnete ladičky z obalu. Niektorí sú voči novinkám opatrní a potrebujú čas. Doprajte im ho.

Majte prosím na pamäti, že vaši domáci miláčikovia majú citlivejší sluch ako vy. Všetky zvukové podnety vnímajú intenzívnejšie. Predovšetkým psy. Nedávajte im preto ladičky príliš blízko k ušiam. Pokojne nechajte rozvibrovanú ladičku 1 - 1,2 m od vášho psa a pozorujte jeho reakcie. Pokiaľ mu daná frekvencia bude príjemná a bude ju vnímať ako prospešnú, sám príde k vám do vzdialenosti, ktorá mu je na počutie príjemná. Pokiaľ je z dôvodu zranenia, či choroby váš pes imobilný, pristupujte k nemu s rozvibrovanou ladičkou opatrne s väčšej vzdialenosti a pozorujte jeho reakcie. Ako majiteľ svojho psa určite dobre rozumiete reči jeho tela. Platí to aj pre majiteľov mačiek.

Všeobecne majú psy radšej ladičky so závažím a nižšie frekvencie. Samozrejme pri akútnych problémoch, kde je potrebné použiť ladičky vyšších frekvencií (napr. Pečeň 317,83 Hz a Cirkulácia 586 Hz pri otrave), nie je problém ich použiť. Váš  pes to vydrží, pretože cíti, že tieto frekvencie potrebuje. Určite však pri psoch neexperimentujte s Anjelskými ladičkami. Ich vysoké frekvencie sú pre ich sluch extrémne vysoké. Mačkám vyššie frekvencie nevadia.  

 

 

 

Copyright 2011 Blog, rady a postrehy. webmaster: IvkaBan
Free Joomla Theme by Hostgator