01
01
Damara
02
02
(A. Einstein)
03
03
(W. Blake)
04
04
Darčekové poukážky


ŠUNGIT

Email
sungit_drt
Cena
MOC 2,90 €
Popis

 

     Šungit je hornina, s mnohými priaznivými účinkami na organizmus. Jediné miesto na  Zemi, kde sa nachádza jej ložisko, je Karélia na severe Ruska na brehu Onežského jazera. Vedci odhadujú vek tejto horniny na viac ako  2 miliardy rokov. Je to polyminerálna uhlíková hornina, ktorá obsahuje uhlík vo forme fullerénov. Má neobyčajné fyzikálne a chemické vlastnosti, štruktúru a zloženie, ktoré vynikajúco účinkujú proti rôznym typom žiarenia. Je to jedinečný minerál, ktorému sa žiadny iný nepodobá (ani silou účinkov ani ich rozmanitosťou).

Šungit čistí vodu od zárodkov plesní a ťažkých kovov, dezinfikuje a aktivuje ju, energetizuje,  mení jej informačnú štruktúru a obohacuje ju o stopové prvky.

Chráni pred elektromagnetickým žiarením a patogénnymi vplyvmi, harmonizuje prostredie, regeneruje a kultivuje pôdu. Je to zvláštna hornina, ktorá ničí a pohlcuje všetko, čo škodí ľuďom a všetkým živým organizmom, ale koncentruje a obnovuje všetko, čo im prospieva. Vedci hovoria o šungite ako o zázraku.

Šungitová drť je aktivátor vody a prírodný filter. Pôsobením šungitu vo vode sa táto  mení na biologicky aktívnu. Fullerén, ktorý je obsiahnutý v šungite je najvýkonnejší a dlho pôsobiaci antioxidant a univerzálny sorbent. Čistí vodu od škodlivých prímesí a organizmu dokáže dodávať prospešné stopové prvky.

Šungit podporne pôsobí pri liečbe astmy, anémie, gastritídy, diabetes, alergií,  srdca, pankreasu, pečene, obličiek a obličkových kameňov, prechladnutia, žlčníka a žlčových kameňov, poruchách látkovej výmeny, vírusových ochorení, bronchitídy, gastritídy, cukrovky, atopického ekzému, arteriosklerózy, posilňuje imunitný systém znižuje a syndróm chronickej únavy.  Bolo zistené, že pri pití  tejto vody sa v krvi značne znižuje hladina histamínu, ktorý zohráva veľkú úlohu pri vzniku väčšiny alergických ochorení.

Aktivácia pitnej vody pomocou šungitu:

1.) Šungit premyjeme niekoľko krát pod tečúcou vodou, napr. v sitku, potom ho položíme na dno čistej sklenenej nádoby podľa výberu (100g na 1 – 2 litre vody).

2.) Zalejeme chladnou odstátou alebo filtrovanou vodou.

3.) Nezakrývame  a necháme  stáť po dobu 15 – 24 hod ( energetická hodnota vody sa zvyšuje 15 -30 krát oproti východiskovej hodnote).   Ak necháme vodu stáť dlhšie ako predpísanú dobu, jej energetická hodnota sa znižuje. Pokiaľ vodu z nádoby pravidelne odčerpávame a vodu dolievame (pitný režim, varenie a pod), nemusíme šungit z nádoby vyberať.

4.) Po uplynutí odporúčanej doby státia vodu prelejeme a používame počas ďalších troch dní (neodporúča sa dávať vodu do chladničky).

Po troch dňoch táto voda začne nadobudnuté vlastnosti strácať. Šungit môžeme použiť na prípravu novej dávky aktivovanej vody.

Čistenie šungitu:

Raz za jeden až dva mesiace sa odporúča ponoriť šungit na 2-3 hodiny do soľného roztoku a potom dôkladne umyť pod tečúcou vodou, čím sa veľmi dobre regeneruje a obnoví svoje pôvodné vlastnosti. Vďaka tomu že je nerozpustný, nedochádza počas procesu čistenia k úbytku jeho hmoty.

Po cca 6 mesiacoch používania sa odporúča vymeniť starú drť za novú. Použité kamienky však  môžu ešte poslúžiť v domácnosti (hnojivo k bytovým rastlinám, do záhrady a pod.) .                                                                                                                                

Obklady z tejto vody sú účinné pri liečbe  preležanín,  zle  hojacich sa rán,  atopického ekzému, lupienky a zmierňujú bolesti  pri popáleninách. Pri umývaní pleti šungitovou vodou sa zjemňujú drobné vrásky, zvyšuje sa elasticita a omladzuje a regeneruje pokožka pleti (aj pri liečbe akné).  Pôsobí priaznivo aj na kvalitu vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu.

Väčšie množstvo šungitovej drti môžeme nasypať do väčšej nádoby, (napr. do debničky) a každý deň bosí  po nej šliapať, čo výborne pôsobí na aktiváciu reflexných zón na chodidlách. 


Hmotnosť:
100g

Cena: 2,90€

 

Copyright 2011 ŠUNGIT : ŠUNGIT. webmaster: IvkaBan
Free Joomla Theme by Hostgator