Vykurovadlá

Vykurovadlá sú nazývané tiež archaickou aromaterapiou. Archaickou preto, že sa jej vznik datuje do obdobia spred viac ako milión rokov dozadu. Aromaterapiou preto, že vône pôsobia na náš organizmus (fyzické telo aj jemnohmotné telá), ovplyvňujú naše zdravie, pocity, nálady a vedomie. Pomáhajú nám pri meditáciách či magických obradoch.

Vykurovadlá majú prevažne rastlinný pôvod, menej živočíšny a výnimočne sú nerastnej povahy. Obsahujú vonné zložky, energetické vibrácie a informácie, ktoré sa uvoľňujú na zdroji tepla. Najviac rozšírenou metódou je pálenie na špeciálnych rýchlo zápalných uhlíkoch v kadidelniciach. Využívajú sa tiež špeciálne kadidelnice s mriežkovanou sieťkou, na ktorú sa vykurovadlo nasype a tepelný účinok zabezpečí zapálená čajová sviečka pod sieťkou. Aktívnou zložkou celého procesu je dym, v ktorom sú všetky aktívne látky vykurovadla obsiahnuté. Množstvo vykurovadla určuje intenzitu vonného dymu aj očakávaných účinkov.

Všeobecne platí, že pokiaľ chceme niečo vyčistiť (osobu, priestor, vec), pálime väčšie množstvo vykurovadlá, pokiaľ si chceme len spríjemniť atmosféru alebo meditovať, pálime ho malé množstvo.

Vykurovadlá vždy používame s úctou a pokorou.

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Nákupný košík
Návrat hore