Terapeutické ladičky

Zvuk v akejkoľvek podobe nás sprevádza celým našim životom. Niekedy je príjemný, niekedy nepríjemný, dokonca až škodlivý. Existujú vibrácie životu prospešné, prínosné, ale aj vibrácie životu nepriateľské a oslabujúce. A to nie len pre ľudí, ale aj pre prírodu (rastliny, živočíchy, voda…).

Vieme, že určité zvukové vibrácie nás upokojujú a pôsobia na náš organizmus harmonizujúco (klasická hudba, relaxačná hudba, dážď, tok vody…).

Známe sú tiež výsledky japonského profesora Masaru Emota s vodou, ktorý na fotografiách kryštálov vody dokázal, aký vplyv na vodu majú vibrácie hudby či slov (viď kniha „Posolstvo vody“). Keďže telá rastlín, živočíchov a ľudí sú v prevažnej miere tvorené z vody (telesných tekutín), presne také isté výsledky boli zaznamenané aj u nich. Dôkazy prospešných a deštruktívnych vibrácií a toho, aký silný je ich vplyv zaznamenali pokusy , pri ktorých sa rastlinám, zvieratám a ľuďom počas dlhšej doby púšťala hudba rôznych štýlov. Výsledky potvrdili, že pri hudbe big beatovej a rockovej chradli, no pri Bachovi či Mozartovi sa im naopak darilo skvelo. Ak však telo, myseľ i duch ostávajú v neustálom cykle vysielania deštruktívnych vĺn, dochádza k poruchám v prúdení energie a k chorobným zmenám v organizme.

Terapeutické ladičky sú kovové vidlice, ktoré sa úderom o tvrdú gumovú podložku alebo o ruku rozkmitajú a vydávajú príjemné počuteľné chvenie – každá ladička má presne stanovený kmitočet (frekvenciu) a od toho sa odvíjajú jej terapeutické vlastnosti.

Terapeutické účinky nemá len vibrácia ladičky, ktorú pociťujeme na tele, ale aj zvuk, ktorý vydáva. Ladičky pôsobia na organizmus celistvo, t.j. na úrovni tela, mysle aj duše a harmonizujú auru. Používajú sa prikladaním na presne určené body, čím sa usmerňuje prúdenie energie v energetických dráhach človeka, alebo bezdotykovým spôsobom, v určitej vzdialenosti nad zvoleným bodom na tele. Keďže zvuková vlna má určitú dĺžku (dosah merateľný v dĺžkových mierach), môže tak ovplyvňovať nie len fyzické ale aj jemnohmotné telo.

Zvukové vlny ladičky menia magnetické pole organizmu a vzhľadom k ich ohromnej vibračnej sile je možné nimi nahradiť akupunktúrne ihly v akupunktúre, ruky v akupresúre či masáži shiatsu.

Vibrácie ladičiek uvoľňujú stagnovanú energiu v tele, nahromadené negatívne emócie a napätie v organizme, uvoľňujú do tela endorfíny a nalaďujú tak naše telo na proces „samoliečenia“.

Používanie ladičiek je vhodné ako doplnok k terapiám pre masérov, terapeutov, psychológov, psychiatrov, lekárov, veterinárov, akupunktuturistov, kozmetičky a pod., ako aj na „domáce použitie“.

Sú vhodné pre všetky vekové kategórie a je veľmi dobre kombinovateľné s kraniosakrálnou terapiou, masážami, psychoanalýzou, meditáciami, aromaterapiou, kryštáloterapiou, Bachovou kvetovou terapiou a inými energetickými (vibračnými) terapiami. Je možné ich používať aj u predčasne narodených bábätiek a osôb s mentálnym a telesným postihnutím. Veľmi dobré výsledky sú zaznamenané tiež pri použití u domácich miláčikov (pri telesných aj psychických problémoch) a vo veterinárnej praxi.

Všeobecný návod na použitie nájdete TU: http://new.damara.sk/wp-content/uploads/2024/02/navod_na_pouzitie_ladiciek.pdf

Pokiaľ potrebujete poradiť s konkrétnym problémom, neváhajte ma kontaktovať mailom alebo telefonicky.

Zobrazených 1–12 z 44 výsledkov

Nákupný košík
Návrat hore