Redoxné signálne molekuly

Redoxné signálne molekuly sú telu vlastné. Vytvárajú sa v mitochondriách (energetických centrálach každej bunky). Množstvo mitochondrií dedíme iba od matky. Komunikujú s imunitným systémom a riešia najzásadnejšie opravy buniek. Pôsobia ako mediátor, ktorého úlohou je prenos alebo sprostredkovanie informácií v bunkách a v  organizme, kontrolujú správne fungovanie imunitného systému a regenerácie tkanív. Sú zásadné pre aktiváciu antioxidantov, ochranu pred voľnými radikálmi – bez nich antioxidanty nefungujú, resp. len veľmi slabo.

Tieto molekuly:

1. používajú  mastné kyseliny na tvorbu energie a tým zvyšujú reprodukčnú schopnosť bunky

2. komunikujú  (preto sa volajú redoxné signálne molekuly) s imunitným systémom a prikazujú,  resp. ukazujú T bunkám, ktoré bunky sú už choré, opotrebované, deformované a je potrebné ich odstrániť, aby sa ďalej nereprodukovali 

Vzájomná komunikácia je prirodzenou vlastnosťou buniek. Následkom starnutia, chorôb, zlého životného štýlu a pod redoxné signálne molekuly z tela ubúdajú a táto komunikačná schopnosť je narušená. Imunitný systém sa síce snaží zlikvidovať choroby a „votrelcov“, ale ak nemá k dispozícii dostatok redoxné signálnych molekúl, je to beh na veľmi, veľmi dlhú trať a účinok nie je taký, aký by mal byť.

Naše bunky si redoxné signálne molekuly dokážu vytvárať cca do veku dvanásť rokov, potom z organizmu ubúdajú. V seniorskom veku už je ich v organizme len asi 10%. Preto, ako telo starne, sa dlhšie regeneruje z chorôb, operácií, či úrazov.

Ich fungovanie najlepšie vysvetľuje toto video: https://www.youtube.com/watch?v=4YiHYNdjzR4&list=PLWc8fXB5LfDN0V0gjib5VlSBsiXjxomiS&index=3

Nobelova cena

V roku 1998 bola spoločne udelená Nobelova cena za fyziológiu/medicínu za objav, že oxid dusnatý slúži ako signálna molekula v kardiovaskulárnom systéme týmto trom vedcom: Louis Ingarro, Ferid Murad a Robert F. Furchgott.

Oxid dusnatý má schopnosť uvoľniť a rozšíriť krvné cievy. Vďaka tomu majú bunky viac miesta, aby nimi prešli. Tým sa zlepšuje prúdenie krvi a znižuje krvný tlak. Týmto sa krv, živiny a kyslík dostanú do všetkých častí tela. Oxid dusnatý tiež uvoľňuje svaly v pľúcach a rozširuje dýchacie cesty. Taktiež pôsobí proti plesniam, vírusom a baktériám a chráni pred infekčnými ochoreniami. Bežne dokážeme oxid dusnatý dostať do tela správnym dýchaním nosom. Keď dýchame nosom, dutiny ho uvoľňujú do vdychovaného vzduchu. Žiaľ, vďaka nesprávnemu dýchaniu, zlému životnému štýlu, konzumácii nezdravých potravín, znečistenému ovzdušiu a pod. toto na zabezpečenie dostatočného nestačí oxidu dusnatého nestačí. Preto je potrebné signálne molekuly do organizmu doplniť.

Toto je možné formou jedinečného špeciálneho nápoja alebo gélu.


V prípade záujmu o nákup a užívanie si ich môžete objednať tu:
ASEA

Prípadne ma kontaktujte mailom či telefonicky.  

Nákupný košík
Návrat hore