Základné produkty do domácnosti:

Univerzálny upratovací prostriedok

Môžete ním upratať a vyčistiť celú domácnosť – od nábytku až po podlahu (okrem nenalakovaného dreva) a tiež prať. Odstráni nečistoty a mastnotu z digestora, obkladačiek, kuchyne, toalety, podlahy, oblečenia a pod. Nezanecháva žiadny povlak. Obsahuje kokosové mlieko a môže byť použitý aj na drevenú a laminátovú podlahu.

Je to najúspornejší upratovací a čistiaci prostriedok, ktorý poznám. Je nesmierne účinný a zároveň jemný k vašej pokožke. Ak ním napr. umyjete dlážku, pokojne môžete vyliať vodu na trávu a nič sa nestane – dokonca ju ešte aj pohnojíte. Pri nákupe si môžete vybrať z piatich krásnych vôní. Je najpredávanejším výrobkom Eurony. Z 1 litra koncentrátu (katalógová cena 8,48 €) nariedite 10 litrov plnohodnotného upratovacieho prostriedku, čo je 0,84 € za 1 liter. So zákazníckym číslom je to len 0,70 € za liter. Skvelé 🙂

Nezabudnite si kúpiť k tomuto prostriedku fľašu na riedenie – kat. č. 4001 za 1,07 €.

Čistič kúpeľní

Koncentrovaný výrobok, z ktorého nariedite (do vyššie spomenutej fľaše) 2 litre plnohodnotného koncentrátu s nádhernou vôňou pomaranča. Odstraňuje usadeniny, „mapy od vody“ a vodný kameň zo sprchových kútov, vaní, obkladačiek a vodovodných batérií a pod. Stačí nastriekať, nechať pôsobiť cca 15 – 20 min a potom len zotrieť alebo opláchnuť. Na prvotné odstránenie vodného kameňa je lepšie použiť koncentrát. Umývanie kúpeľne s týmto prípravkom je rýchle a jednoduché – nastriekať, počkať, opláchnuť (zotrieť). A posledný úkon dokonca ani nie je nutný :).

Prípravok obsahuje vynikajúcu impregnačnú zložku ktorá odpudzuje vodu a zabraňuje usádzaniu vodných škvŕn a odtlačkov napr. pohárov na umývadle. Môže sa použiť aj na akrylátové vane.

Prípravok na ručné umývanie riadu

Vynikajúci koncentrovaný prostriedok, ktorý nezanecháva šmuhy na riade a skle. Dávkuje sa len veľmi malé množstvo – asi veľkosť hrášku. Vynikajúco odstraňuje mastnotu a usadeniny, nevysušuje pokožku rúk. Môžete ho používať neriedený alebo riediť v pomere 1:3 (napr. 100 ml prípravku + 300 ml vody) a 1 čajová lyžička soli na zahustenie (nemusí byť). Z 1 litra koncentrátu tak získate 4 litre plnohodnotného prípravku. Vybrať si môžete z niekoľkých vôní. Upozornenie: vôňa Spring Aloe obsahuje harmanček, ktorý môže byť pre niektorých ľudí alergén. Ostatné vône harmanček neobsahujú.

Prostriedok na čistenie toaliet

Je vyrobený výhradne z prírodných surovín, je bezpečný pre septiky, kanalizácie aj domáce čističky odpadových vôd. Najviac obľúbená zo 4 vôní je Swifter – nádherná svieža parfumácia. Naozaj stojí za to. Osobne som ešte lepší prípravok na wc (účinok a vôňa) nemala.

Tento vysoko koncentrovaný výrobok odstráni staré zašlé nečistoty a usadeniny. Zanecháva na toalete ochranný film, ktorý zabraňuje usadzovaniu nečistôt a povlakov na miestach, kde sa drží voda. Okrem toho je účinný proti plesniam (napr. čierne usadeniny okolo vane) a tiež veľmi dobre odstraňuje nečistoty v špárach obkladačiek a dlažby. Pred použitím pretrepať.

WC gél

Tento koncentrovaný výrobok vydrží naozaj veľmi dlho. Stačí pretrepať a vytlačiť do suchého košíčku (je súčasťou balenia) cca veľkosť vlašského orecha a  zavesiťdotoalety tam, kde je stredný prúd vody. Vybrať si môžete zo 4 krásnych parfumácií.

Super gél na hrdzu a vodný kameň

Je absolútno jednotkou v odstraňovaní hrdze a vodného kameňa (obklady, sanita, drezy, batérie, sitko z batérie, mince, kovové police, náradie…). Stačí naniesť, nechať pôsobiť, zotrieť a opláchnuť. Vonia sviežo citrusovo.

Čistič na rúry a grily

Tento vysoko koncentrovaný výrobok odstraňuje aj veľmi „tvrdohlavú“ nečistotu z rúry, grilov, roštov, pekáčov a tiež zo spodnej strany panvíc a hrncov. Pred použitím nahrejte čistený objekt na 30 stupňov, nastriekajte prípravok a cca po 30 minútach zotrite.

Multifunkčný agent s obsahom kyslíka

Obľúbený pomocník v každej domácnosti. Má všestranné použitie: odstráni ťažko odstrániteľnú špinu, plesne, pigmentové škvrny od červeného vína, repy, fixiek, krvi, púpavy, trávy, samoopaľovacích krémov, make-upu, temperových a vodových farieb, čistí odpady…zničí až 99,9% baktérií. Ďalej odstraňuje usadeniny z váz, črepníkov, pripáleniny z hrncov, čistí sedačky, stoličky, koberce i špáry na podlahe. Je vynikajúcim pomocníkom na čistenie detských fliaš, cyklofliaš, kuchynských drezov, filtrov a škvŕn od plesní. Aktivuje sa horúcou vodou. Vyššia teplota = lepšia účinnosť. Vždy je potrebné dať pozor aký materiál čistíme a podľa toho zvoliť ideálnu teplotu vody.

Čistič práčky

Vynikajúco odstráni usadeniny vodného kameňa v práčke i v hadici ako aj usadeniny z pracích prostriedkov z bežnej maloobchodnej siete. Prostriedok nasypte do prázdneho bubna  práčky,  zapnite ju na 95 stupňov a nechajte prebehnúť celý prací cyklus. Zopakujte ešte raz. Nezabudnite vyčistiť zásobník na prach a aviváž (napr. namočením do agenta alebo univerzálu) a tiež filter. Upozornenie: ak máte veľmi starú práčku, ktorú drží pokope už len vodný kameň, radšej ju týmto spôsobom nečistite. Odporúčam opakovať čistenie raz za 3 – 4 mesiace a odstrániť tak z práčky a hadice usadené nečistoty v podobe chlpov, vlasov, zvyškov papierových vreckoviek a pod.

Pracie prostriedky

Môžete si vybrať pracie prostriedky vo forme prášku, gélu i tabliet a to na bielu i farebnú bielizeň, či univerzálny prací prostriedok. Okrem toho má v ponuke špeciálne prostriedky na vlnu, softshel, outdoorové oblečenie, páperové vetrovky, ručné pranie, denim ako aj špeciálne prostriedky pre bábätká a deti. Balenie aj dávkovanie je veľmi úsporné.

Napríklad prací prášok na bielu/farebnú bielizeň je v balení 935 g alebo 2.750 g. Dávkovanie je veľmi úsporné – 30 ml na 4 – 5 kg (čo je približne 1 kopcovitá polievková lyžica). Jedna pracia dávka tak vyjde cca 0,13 eur. Balenie 935 g je menej ako vrecko múky a mne vydrží asi 6 mesiacov. Takže aj malé balenie môže byť „nekonečné“.

Pracie prostriedky Eurona neobsahujú plnidlá („nadstavbové“ súčasti, ktoré zvyšujú objem a znižujú účinnosť) na rozdiel od komerčne predávaných prostriedkov. Medzi plnidlá patria: sóda, vápno, pomletá rohovina, krieda a pod. Zvyšujú objem pracieho prostriedku, znižujú jeho cenu a znižujú aj jeho účinnosť. V konečnom dôsledku vyvolávajú alergické reakcie a poškodzujú tkaniny a práčku. Komerčné pracie prostriedky majú len 4 – 5 účinných pracích zložiek, naproti tomu pracie prostriedky z Eurony 20 – 25 (podľa konkrétneho prostriedku).

Aviváž s kondicionérom

Môžete si vybrať z 30 druhov nádherných vôní. K dispozícii je aj aviváž bez vône a tiež špeciálna pre bábätká. Všetky aviváže sú 8 x koncentrované, to znamená, že sa dávkujú len vo veľmi malom množstve – 18 ml (1 uzáver). Vďaka koncentrácii 1 liter aviváže so zákazníckym číslom vyjde na 0,93 €. 1 aviváž vydrží na 55 praní. Všetky aviváže sú bezfarebné, to znamená, že nenechávajú „stopy“ na oblečení a tkaniny nestrácajú farbu. Obsahujú kondicionér, ktorý tkaniny narovnáva a uľahčuje až eliminuje žehlenie. Je možné ich použiť aj pri sušičkách bielizne.

Predpierkový sprej

Môj obľúbený kamarát, ktorý perie už v koši na bielizeň. Stačí pretrepať, nastriekať na špinu a nechať tak. Urobí špinavú prácu za Vás bez namáčania či predpierania. Ideálny napr. pri odstraňovaní špiny z golierov košieľ a blúzok, z podpazušných záhybov oblečenia, špinavých ponožiek a pod.

Pohotovostná žehlička

Ak patríte k tým, ktorí neobľubujú žehlenie, je tento prípravok pre vás „to pravé orechové“. Stačí nastriekať na pokrčené oblečenie, vyhladiť ho rukami a je to )). Navyše príjemne a nevtieravo vonia. Môžete takto „ožehliť“ aj hrubšie oblečenie, napr. aj džínsy. Túto žehličku využijete na cestách aj doma, keď potrebujete niečo rýchlo ožehliť, či vystrieť pokrčenú blúzku po jazde v aute a pod. Dodáva sa v dvoch objemoch: 500 ml a 100 ml balenie. Práve to druhé je vhodné na cesty a aj do príručnej batožiny do lietadla.

Tekuté mydlo s aloe vera

Má krémovú konzistenciu, vďaka čomu stačí veľmi malá dávka na jedno umytie (cca veľkosť hrášku). Vystačí na 800 umytí. Je nie len bez parabénov ale aj bez farbív. Môže sa používať aj ako sprchový gél, šampón na vlasy, či ako „tekuté rukavice“ pred prácou v záhrade alebo v dielni. V tomto prípade stračí naniesť kvapku mydla na suché ruky a votrieť. Mydlo vytvorí ochranný film, ktorý zabraňuje usádzaniu nečistôt na rukách, predovšetkým v záhyboch a špina pri umytí ide ľahko dole.

Špeciálne mydlo na ovocie a zeleninu

Tento nenahraditeľný pomocník je čistý prírodný produkt, ktorý účinne odstraňuje chemické látky postreky z ovocia a zeleniny, ktoré nie je možné odstrániť iba čistou vodou. Odstraňuje tiež „konzervačné ošetrenie“ dovozového ovocia a zeleniny, ktoré bráni ich pokazeniu pri dlhom transporte (napr. povlak na šupkách jabĺk a citrusoch). Taktiež odstraňuje oleje, prach a výfukové plyny. Obsahuje výťažky z grepových jadier a zázvoru a nezanecháva žiadnu pachuť. Nastriekajte na ovocie či zeleninu, nechajte pôsobiť cca 1 minútu a opláchnite.

Nákupný košík
Návrat hore